Bine ati venit!

AcasaGalerieCalendarFAQCautareGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Caut sfaturi va rog!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Biaanca
nou nascut
nou nascut

Puncte : 3
Reputatie : 10
Data de inscriere : 29/07/2013

MesajSubiect: Caut sfaturi va rog!    Lun Iul 29, 2013 5:41 am

Numele meu este Bianca,si traiesc in germania ,ieri am cumparat un iepuras gigant despre care m am interesat ca ar fii rasa pestrit german gigant sau ceva de genul.Momentan nu am cum sa apelez la un doctor veterinar deoarece costurile sunt exagerat de mari aici.Stiu sigur ca doamna de la care l am cumparat avea o crescatorie ,deci clar este sanatos.Aseara la doar cateva ore dupa ce l am adus acasa ,ne fiind inca pregatiti cu tot ce ii trebuie pana azi l am hranit cu salata verde si intreaga noapte a urinat o culoare portocalie aproape rosie .Nu inteleg de ce deoarece azi are o urina normala galbuie aproape incolora.De ce a eliminat urina sub culoarea aceasta inchisa rosiatica? scuzati ma deoarece nu am mentionat sexul,este fetita si are 5 luni! In zori a fost foarte agitata ,am citit despre asta ,caci este normal iar acum la orele pranzului doarme nemiscata . Cateva sfaturi mi ar fii de folos ,in special despre hrana ,mai exact cantitatile ce trebuiesc date zilnic ,fiind o rasa ft mare ce poate ajunge si la 8 kg .Nu stiu de cate ori sa ii dau si cat de mult pe zi.Va rog din suflet sa ma ajutati si sa imi raspundeti in legatura cu problema urinarii si in legatura cu hrana. In rest sper ca este normal fiind de doar o zi in casa noua sa fie retrasa si neactiva pe timpul zilei .Orice informatie mi ar fii de mare folos,avand in vedere imposibilitatea de a apela in alta parte! Va multumesc !
Sus In jos
Andrei
nou nascut
nou nascut

Puncte : 9
Reputatie : 10
Data de inscriere : 17/12/2013
Varsta : 54

MesajSubiect: Re: Caut sfaturi va rog!    Mar Dec 17, 2013 1:09 pm

Numai salata de la inceput nu este prea bine.
Da-i si niste paine uscata.
Adauga niste otet de mere in apa de baut ca sa previ o infectie intestinala.
Sus In jos

Caut sfaturi va rog!
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Caut Vagon dezafectat
» am nevoie de sfaturi in legatura cu o femela corb
» AM O CATEA DE CIOBANESC CORB SI CAUT UN MASCUL DIN RASA EI PENTRU MONTA
» HORMONI DE CRESTERE, INGRASAMINTE PESTICIDE...
» P6817(Baia Mare-Debrecen) si P6816(Debrecen-Baia Mare)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: INTREBARI SI RASPUNSURI IEPURESTI-
Mergi direct la: